U NAS

Organizacja Pracy Szkoły

Dla rodziców

Dokumenty

Klasy

Plan Lekcji

Pracownicy szkoły

Samorząd Uczniowski

Nasi Najmłodsi

Z uczniowskich zeszytów

Konkursy

Kronika Szkolna

Galeria

Ciekawe strony

   

   

   

   

 

 

______________________________________________________________________________________

 

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

 

Szanowni Państwo

Uczniowie, Absolwenci, Rodzice,
Mieszkańcy Jabłowa,
Nasi Przyjaciele

 

      W związku ze zbliżającą się rocznicą 200-lecia szkoły w Jabłowie przystąpiliśmy do udziału w ogólnopolskiej akcji „Masz Głos, Masz Wybór”, której głównym celem jest angażowanie obywateli oraz władze do współpracy, pomaganie samorządom pozostać w bliskim kontakcie z mieszkańcami, prowadzić dialog i reagować na potrzeby obywateli.
     To jeden z naszych pomysłów na uświetnienie jubileuszu i ukazanie związków szkoły ze środowiskiem lokalnym. Wierzymy, że w przypadku takich wsi jak nasza, właśnie szkoła jest jej sercem. Pełni ona wielorakie funkcje od edukacyjno-wychowawczych po kulturalno-sportowe. Jej aktywność bywa wyznacznikiem aktywności środowiska lokalnego.

      W ramach tej akcji chcielibyśmy realizować dwie ścieżki projektu:

PRZESTRZEŃ DLA LUDZI:
* Klomb Kwiatowy – dwieście różanych krzewów na 200 lat miejscowej oświaty;
* Aleję Edukacji - nasadzenie dwustu drzew;
* Dodatkowe elementy - pamiątkowy obelisk, elementy małej architektury wykorzystujące złudzenia optyczne oraz altana alchemika, „umysłowa siłownia” czy ławeczka juniora i ławeczka seniora, wokół których odbywać się będzie czytanie książek – dorośli dzieciom „My czytaliśmy …” i młodsi starszym „Teraz czytamy …”, ławeczki znanych, lubianych i aktywnych społecznie mieszkańców Jabłowa (częściowe wykorzystanie istniejących elementów parku).
INICJATYWA LOKALNA
* 200 metrów chodnika na 200 lat naszej szkoły – tutaj szczególnie liczymy na udział Rady Sołeckiej Jabłowa, Rady Gminy Starogard Gdański i mieszkańców Jabłowa.

Jesteśmy też otwarci na Wasze propozycje wierzymy, że razem uda nam się wiele osiągnąć. Liczymy na Państwa wskazówki, sugestie i zaangażowanie, które będą miały znaczący wpływ na powodzenie powyższych zamierzeń i pozyskanie sprzymierzeńców naszych wspólnych działań. Możemy stworzyć magiczne miejsce spotkań, wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych.
 

Z wyrazami szacunku
Małgorzata Siemieńska
Dyrektor ZSP w Jabłowie

______________________________________________________________________________________

 

Gminny i Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Jabłowie

14 i 21 marca 2015 r.więcej >>>
______________________________________________________________________________________
 

Jasełka dla babci i dziadka

21 stycznia 2015 r.

 

21 stycznia do świetlicy w Lipinkach Szlacheckich przybyli trzej królowie, pasterze, aniołowie, dzieci oraz Józef z Marią. Wychowankowie ZWP wystawili tego dnia jasełka. Do żłóbka otoczonego aniołami pielgrzymowali pastuszkowie, królowie oraz małe dzieci. Wszyscy zmierzali w jednym celu, by złożyć przed małym Jezusem dary. Za szczere podarunki dziękowali im Maria i Józef. W przedstawienie wplecione były liczne kolędy śpiewane przez dzieci i zaproszonych przez nie gości.

więcej >>>
_________________________________________________________________________________________________________

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD

18 stycznia 2015 r.

więcej >>>
_________________________________________________________________________________________________________

Warsztaty świąteczne w naszym przedszkolu w Lipinkach Szlacheckich
17 grudnia 2014 r.

więcej >>>
_________________________________________________________________________________________________________

6 grudnia 2014 roku zawitał do Jabłowa Św. Mikołaj.
Przyniósł wiele radości wszystkim małym mieszkańcom Jabłowa.

Zadbali o to: Pan Zygmunt Sokołowski, Państwo Sylwia i Krzysztof Mondrachowscy,
Wiejski Klub Sportowy STRZAŁ Jabłowo oraz Rada Sołecka i Pani Grażyna Biodrowska Radna Jabłowa.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

 

 

 

 

 

______________________________________________________________________________________

 

 

______________________________________________________________________________________

Jabłowo
Nowe - stare miejsce

Wspólnie zmieniamy otaczający nas świat...

więcej  >>>

______________________________________________________________________________________

 

Jabłowski Festyn Świętojański

22 czerwca 2014 r.

 

Jabłowski Festyn Świętojański cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, parafian oraz gości. Nie zawiedli również podczas tegorocznej imprezy, która odbyła się 22 czerwca. Na przestrzeni lat festyn organizowany był w różnych miejscach Jabłowa, między innymi na terenie szkoły, ale ostatnio nad naszym jeziorem. I właśnie to miejsce jest dla nas tytułowym „nowym – starym”. Dzięki zaangażowaniu Grupy Odnowy Wsi pod kierownictwem Bogdana Jastrzemskiego powstał tam park rekreacyjno-sportowy.
Inwestycja zrealizowana przez samorząd gminny została otwarta właśnie przy okazji naszego festynu. Tego aktu dokonali: Stanisław Połom – Wójt Gminy Starogard Gdański, Tomasz Rogalski – Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Gminy Starogard Gdański i radny powiatowy, Grażyna Biodrowska – sołtys Jabłowa oraz Bogdan Jastrzemski – radny Jabłowa, a poświęcił proboszcz ks. G. Jakubiak. Obszar terenu zagospodarowanego to blisko 2,2 ha. Zlokalizowano tam urządzenia sportowe i rekreacyjne, założono tereny zieleni, place do spotkań i rekreacji oraz zadaszoną scenę z widownią. Przedsięwzięcie to nie byłoby pewnie możliwe, gdyby nie dofinansowanie ze źródła zewnętrznego. W ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” PROW na lata 2007-2013 uzyskaliśmy 344 285,00zł. Całkowita wartość zadania wyniosła 564 629,25zł, a wkład własny – 220 344,25zł.
W głównej mierze to właśnie zasługa B. Jastrzemskiego, że doszło do takiego zagospodarowania terenu nad jeziorem.
- Korzystajcie każdego dnia z tego pięknego placu rekreacyjnego, który w najbliższym czasie, kiedy zasadzona tu zieleń w pełni rozkwitnie zyska jeszcze uroku. Czujcie się tu gospodarzami, przychodźcie całymi rodzinami, piknikujcie i uprawiajcie sport. Szanowni Państwo to miejsce należy do Was, dlatego dbajcie o nie i reagujcie na wszelkie przejawy chuligaństwa i wandalizmu. Nie pozwólcie, aby ktoś zniweczył Wasz wysiłek – zwrócił się do mieszkańców Jabłowa wójt Stanisław Połom
Wójt złożył też podziękowania M. Siemieńskiej - dyrektorowi Zespołu Szkół Publicznych w Jabłowie, B. Jastrzemskiemu, G. Biodrowskiej, ks. G. Jakubiakowi, K. Mondrachowskiemu oraz A. Groth, kierownikowi GZUK za pracę społeczną na rzecz jabłowskiej społeczności. W imieniu wdzięcznych mieszkańców Jabłowa Pani sołtys złożyła podziękowania B. Jastrzemskiemu za codzienne doglądanie inwestycji, upór i aktywne, na przestrzeni wielu lat, zaangażowanie się w rozwój naszej miejscowości. Nie można zapomnieć o tych mieszkańcach Jabłowa, na których zawsze można było liczyć – m.in. karczowali zarośla czy wycinali zagrażające przechodniom drzewa, o czym wspomniała Pani sołtys.
Z rąk naczelnika T. Rogalskiego mieszkańcy otrzymali nowe siatki do siatkówki plażowej i badmintona, na boiska do amatorskiego uprawiania tych dyscyplin sportowych.
Miejsce to ma być sceną życia kulturalnego Jabłowa. Tak też i było tego dnia, bo nasz festyn to moc atrakcji i występów chóru Caritas, dzieci i młodzieży z naszej szkoły, ale i Kół Gospodyń Wiejskich czy zespołów muzycznych. Dzieci mogły bawić się na placu zabaw, ale i na dmuchanych zjeżdżalniach, pływać kajakiem oraz uczyć się tańca czy brać udział w różnych konkursach zręcznościowych. Uczestnicy i goście festynu mieli możliwość skosztowania różnych ciast, gofrów, kiełbasek z grilla. Dzieci oblizywały się po cukrowej wacie. Szczęśliwcy wygrali ciekawe i wartościowe fanty. Był nawet rower! Duże zaangażowanie mieszkańców Jabłowa i parafian w zapewnienie niezliczonych atrakcji podczas festynu zawsze przyciąga dużo gości. Osoba koordynująca organizację – ks. G. Jakubiak – swoim autorytetem jednoczy całe środowisko, dzięki czemu w Jabłowie zawsze można ciekawie spędzić czas. Na zakończenie Państwo Sylwia i Krzysztof Mondrachowscy zorganizowali dla wszystkich chętnych zabawę taneczną.
Ten nowopowstały obiekt zapewne będzie miejscem zabawy i odpoczynku całych rodzin i to nie tylko w weekendy. Z przyjemnością informujemy, że wcześniej „przetestowaliśmy” go na dwóch uroczystościach: Szkolnym Dniu Dziecka i Procesji Bożego Ciała. Wszystkim spodobało się to miejsce więc zapraszamy do Jabłowa!
 

Mieszkańcy Jabłowa
 

 

 

 

 

 

______________________________________________________________________________________

18 marca 2013 roku o godz. 18.00 w jabłowskiej szkole odbyło się zebranie wiejskie. Mieszkańcy mieli różne uwagi i wiele pytań. Odpowiadali na nie Wójt Gminy Starogard Gdański, Radny naszej miejscowości, Pani sołtys i Dyrektor ZSP w Jabłowie. Takie spotkania służą przekazywaniu różnych informacji i dobrych i złych, a wszystko po to, abyśmy wspólnie zaczęli dbać o naszą miejscowość - dotyczy to głównie terenów przy posesjach prywatnych oraz wywozu nieczystości stałych czy obiektów ogólnie dostępnych jak szkolne boisko. Uwagi mieszkańców uwzględniane są np. w ustalaniu zadań Rady Sołeckiej na rok 2013, ale i też np. w podjęciu rozmów z ARR w sprawie gruntów. Warto jednak wspomnieć, że w ramach Odnowy Wsi Jabłowo zacznie się zmieniać. W samym sercu wioski nad jeziorem będzie pięknie zagospodarowany teren. To miejsce będzie na pewno dumą mieszkańców, a gości i przejezdnych będzie zachwycać.

W Jabłowie 4 grudnia 2012 roku po Mszy Świętej Odpustowej w intencji Parafii pod przewodnictwem Księdza Infułata Tadeusza Brzezińskiego odbyło się spotkanie z Panem Januszem Stachulskim autorem książki „Jabłowo jakiego nie znacie”. Zanim jednak można było nabyć publikację z dedykacją Autora, wszyscy goście przybyli do Zespołu Szkół Publicznych w Jabłowie, gdzie odbył się wieczór autorski Twórcy.

Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum w Jabłowie powstały 1 września 1999 roku w Jabłowie przy ulicy Szkolnej 5. W wrześniu 2002 roku dokonano przekształcenia Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zespół Szkół Publicznych.

 

W jabłowskiej szkole mieści się 17 sal lekcyjnych, w tym 4 sale w oddzielnym budynku, w którym uczą się dzieci z klas I – III szkoły podstawowej oraz „zerówka”. W Zespole znajduje się pracownia komputerowa, biblioteka, gabinet pedagoga, logopedy oraz gabinet pielęgniarki.

 

 

Szkoła poszczycić się może nowo wybudowaną salą gimnastyczną, której pozazdrościć
mogą nawet starogardzkie szkoły.

 

Mamy również piękne boisko!!!

Budynek szkoły dostosowany jest do potrzeb uczęszczających tutaj uczniów niepełnosprawnych, chociaż placówka nie posiada statusu szkoły integracyjnej. Dzieci te korzystają nie tylko z zajęć indywidualnych, na których nauka odbywa się według specjalnie opracowanych programów nauczania, ale także uczęszczają na lekcje ze swoimi sprawnymi rówieśnikami. Wspólne lekcje mają na celu pomoc niepełnosprawnym uczniom w zdobywaniu wiedzy, jak również uświadomienie i przybliżenie pozostałym problematyki osób niepełnosprawnych.

Uczące się w Zespole Szkół Publicznych dzieci i młodzież mają również możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli tej szkoły. Wśród 15 kół zainteresowań wymienić można: Klub Humanistyczny, Koło Teatralne, Koło Regionalne „Kociewie”, Koło Taneczno – Muzyczne, Koło Komputerowe, Kluby Sportowe i inne.